TEKSTESHQIP

Ismet Peja & Visar Peja
Robi Plaket Kur Don Vet
Lyrics

Moshe e bukur kjo rinia
gjo ma t'mir bota se ka
mirepo ja qe vjen pleqria - 2X
dhe ke borxhe per me la - 2X

Lule m'lule tuj fluturue
tuj bo qef tuj bo dashni
robi kurr se ka mendue - 2X
se vjen mbrapa ni pleqni - 2X

Namuzlie o sarëhosha
veq ni gjo more osht e vertet
Robi s'plaket kur vjen mosha - 2X
robi plaket kur don vet - 2X

Ni nga ni vitet kalojne
shkon ni vit vjen viti i ri
se sa vite do jetojme - 2X
nuk e din e asnjeri - 2X

O njeriu njeriu i shkret
mos e lodh veten tuj mendu
per me le e per me vdek - 2X
Zoti diten ta ka shkru - 2X

Namuzlie o sarëhosha
veq ni gjo more osht e vertet
Robi s'plaket kur vjen mosha - 2X
robi plaket kur don vet - 2X

DËRGOI: