Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Top 200

Gerard Merdani - Si Ti Nuk Gjej  (Feat. Denis Kraja)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  18

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/03/2012

2012-03-08T23:49:30

Featuring

Denis Kraja

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9
Eshte vertete, qe ndoshta me e mira ne kete bote ti nuk je,
Por nje te dyte si ty jo askund s'e gjej
Realiteti me ty eshte me i bukur se cdo enderr
Prandaj sonte nuk dua te fle, dua te qendroj mbi re.

Nuk ka fjale, nuk ka nota per te te pershkruar ty,
Sonte kendoj por dhe lutem qe gjithmone te jesh aty,
Se nuk bej dot as pa ftohtesine, qe ti sjell te mua,
Nuk bej dot pa shkelqimin e dy syve te tua.

Se ti je stuhi kur kam nevoje per diell,
Dhe je diell kur i pajete eshte ai qiell,
Por dhe ne ditet me erresire
Ti di te kthehesh ne engjellin me te mire.
Ref:
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa cdo note qe eshte kenduar, sa cdo kujtim i paharruar.
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa cdo kenge qe eshte kenduar sonte,
Ne gjithe gjuhet e kesaj bote,
Ashtu te do, zemra jote

Se ti je stuhi kur kam nevoje per diell,
Dhe je diell kur i pajete eshte ai qiell,
Por dhe ne ditet me te mira te shiut, di te sjellesh tek une.
Se ti je stuhi kur kam nevoooje per diell.
Dhe je diell kur i pajete eshte ai qeiell.
Por dhe ne ditet me erresire ti di te kthehesh ne engjellin me te mire.
Ref:
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa cdo note qe eshte kenduar, sa cdo kujtim i paharruar.
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa cdo kenge qe eshte kenduar sonte,
Ne gjithe gjuhet e kesaj bote,
Ashtu te do, zemra jote na na na na

E di se yjet nje dite bien,
Edhe dielli perendon.
Vec muzika fryme nuk ka
Ashtu si ajo dhe dashuria jone.

Ref:
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa cdo note qe eshte kenduar, sa cdo kujtim i paharruar.
Sa te gjitha rrezet e ketij dielli.
Sa te gjithe yjet e ketij qielli,
Sa cdo fjale e hedhur ne leter.
Sa cdo note e pianos se vjeter.
SI TY NUK GJEEJ
JO ASNJE TJETER.......JO ASNJE TJETER


Ky tekst u dërgua nga  dajanasara
Më Shumë Këngë Nga Gerard Merdani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet