Më mbaj mend (për 1 muaj)


Jehona Sadriaj - Un Nuk Jam Si Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Un Nuk Jam Si Ti".
3. Video është e këngës "Un Nuk Jam Si Ti", por nuk këndohet nga Jehona Sadriaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Jehona Sadriaj - Un Nuk Jam Si Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2019"

Komente

Asnjë Koment

28/07/2019

2019-07-28T07:01:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Un Nuk Jam Si Ti" kënduar nga Jehona Sadriaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Jehona Sadriaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aferdita Demaku - Un Nuk Jam Si Ti

DKUR ME KE THAN QE MA KE iNATi
QE S'PO MUNESH MEM PA ME SYY
SE Di QKA U BAN Si E DESHTi FATi
FJALET E TUA KREJT TU KAN KTHY

DiKUR ME KE THAN i KE SYT ME MAJE
OO SPO LEN VAJZ Ti PA E SHiKJU
FJALET Mi KE NDRU DHE TASH ASHiQARE
ZEMRA TE DiGJET ME NEJT ME MU

UNE NUK JAM Si Tii PER TY SFOLi KEQ
CiLA iSHTE ZEMRA JOTE KREJT E KAN MARR VESH

UNE NUK JAM Si DASHUROJ ME SHPiRT
QKA E KE PAS NE DOREN TENDE KUR NUK E KE DiT

UNE NUK JAM Si Tii PER TY SFOLi KEQ
CiLA iSHTE ZEMRA JOTE KREJT E KAN MARR VESH

UNE NUK JAM Si DASHUROJ ME SHPiRT
QKA E KE PAS NE DOREN TENDE KUR NUK E KE DiT

MUA MOS MU LUT GJEJE DiKAN TJETER
FJALET E TUA PER MUA SKAN VLER
EDHE PSE DiKUR TE KAM DASHUR TEPER
TASH SME MER MALLi ME PA AS NiHER

DiKUR ME KE THAN i KE SYT ME MAJE
OO SPO LEN VAJZ Ti PA E SHiKJU
FJALET Mi KE NDRU DHE TASH ASHiQARE
ZEMRA TE DiGJET ME NEJT ME MU

UNE NUK JAM Si Tii PER TY SFOLi KEQ
CiLA iSHTE ZEMRA JOTE KREJT E KAN MARR VESH

UNE NUK JAM Si DASHUROJ ME SHPiRT
QKA E KE PAS NE DOREN TENDE KUR NUK E KE DiT

UNE NUK JAM Si Tii PER TY SFOLi KEQ
CiLA iSHTE ZEMRA JOTE KREJT E KAN MARR VESH

UNE NUK JAM Si DASHUROJ ME SHPiRT
QKA E KE PAS NE DOREN TENDE KUR NUK E KE DiT

Bashkim Spahiu - Un Nuk Jam Si Ti

Dikur me ke then qe ma ki inati
qe spo mundesh mem pa me sy,
Sedi qka u bo,si e deshti fati
fjalet e tuna,krejt mu kan kthy.

Dikur me ke then i ki syt me maje
spo len vajz pa e shikju
fjlat i ki ndru,e tash ashiqare
Zemera te ndiqet me ndjet me mu.

********

Ref.

Une nuk jam si ti
Per ty sfoli keq
cila ishte zemera jote krejt ekan mar vesh

une nuk jam si ti
dashuoj me shpirt
qka ki pas ne doren tande kur nuk ke,
ke dit.
***********

Mua mos mu lut gjej dikont tjeter
Lutjet e tuna per mu nuk kan vler
Edhe pse dikur te kam dashur teper
tash sme mer malli met pa as 1 here.

Dikur me ke then i ki syt me maje
spo len vajz pa e shikju
fjlat i ki ndru,e tash ashiqare
Zemera te ndiqet me ndjet me mu.

Xhela - Un Nuk Jam Si Ti

dikur me ke than se ma ke inati e spo mndesh mem pa me sy se di qa u ba kshtu e deshti fati fjalet e tua krejt tu kna kthy , dikur me ke than i ke syt me maje spo len vash ti pa e shikju fjalet i ke ndruu e tash ashiqare zemra te digjet me nejt me mu
ref: un nuk jam si ti per ty sffoli keq cila ishte zemra jote krejt e kan mar vesh, un nuk jam si ti dashuroj me shpirt qa ke pas ne doren tende kurr nuk e ke dit

mua mos mu lut gjeje dikon tjeter lutjet e tua per mu skan vler. se dikur un ty te kam dashur teper tash sme mer malli me te pas asnjeher, dikur me ke than i ke syt me maje spo len vash ti pa e shikjo fjalet i ke ndrru e tash ashiqare zemra te digjet me nejt me mu,
reff:un nuk jam si ti per ty sfoli keq cila ishte zemra jote krejt e kan mar vesh, un nuk jam si ti dashuroj me shpirt qa ke pas ne doren tende kurr nuk e ke dit.
Më Shumë Këngë Nga Jehona Sadriaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë