Më mbaj mend (për 1 muaj)

Jericho - Kanga Jonë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30Nona po vet: "Ku i kom djemt' o ku m'kanë mbetë?"
N'pragun e shpisë marre e madhe na ka prekë
Gurë o për gurë kullën tonë jonë tu e rrzu
Kthehmuni djem nonën qysh bon me harru

O Zot na kthe nerën e shpisë
Mos na le vet n'tmerrin e vetmisë

Çohu mor vlla sot oshtë dita tjetër nuk ka
Nona po thirrë lot' e vajit dojnë m'ju tha
Gurë o për gurë kullën tonë prap ta marojmë
Vakti ka ardhë marrën prej shpisë me përzonë

O Zot na kthe nerën e shpisë
Mos na le vet n'tmerrin e vetmisë
Mos...

Sa shpejtë vitet kaluan
Kjo këngë kujtimin ma sjellë
Sa lehtë të gjithë ne harruam
Dhembjen që kishim njëherë

Këngët që bashkë i këndonim
Mbetën jehonë në kujtim
Të gjithë këndojnë të vetmuar
I vetëm është Vendi Im

Veq edhe njëherë të ecim
Dhe t'jemi bashkë si dikur
Zemra për zemrën e tjetrit
Të jetë për ne si flamur

Dora që zgjat kur rrëzohem
Është ajo që ne na mban
Mos e lejo të harrohet
Nuk kemi tjetër vatan


Ky tekst u dërgua nga  AlbossJericho
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/05/2011
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 11


Jericho - Kanga Jonë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kanga Jonë".
3. Video është e këngës "Kanga Jonë", por nuk këndohet nga Jericho.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Jericho:


Komente 0