A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jericho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Jericho është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Muzika e Jericho-s është një shkrirje midis rock, alternative, elektronikë dhe muzikës tradicionale etnike shqiptare,karakteristikë për rajonin e Kosovës dhe Shqipërinë e veriut. Jericho është një grup shqiptar, kosovar nga Prishtina, i formuar në vitin 1997. Antarët e grupit jane: Petrit Çarkaxhiu - Vocal & Rhythm Guitar, Leonard Canhasi - Solo Guitar, Suad Jamini - Bass Guitar dhe Visar Rexha - Drums. Përveç instrumenteve standarde rock, ata gj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Petrit Çarkaxhiu

Anëtar i grupit

Leonard Canhasi

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Anatema

Black Storm

Germs

Grupi Na

Red Dog

Blla Blla Blla

Akullthyesit

Permit Of Stay

Shekulli I Dreqit

Troja


Tags: Jericho, Jeriho, Petrit Çarkaxhiu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019