Petrit Çarkaxhiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Petrit Çarkaxhiu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Nga "Jericho Walls" në "Jericho" që prej vitit 2001, grupi i djemve kosovarë shpesh të krahasuar në stil me bandën e famshme Rage Against the Machine, kanë zbutur paska tendencën rep- core që ka dominuar përgjatë viteve, duke iu bashkangjitur një zhanri disi më të lehtë, shoqëruar nga motive folklorike. Petrit Çarkaxhiu, i njohur me emrin Rrusta është lideri i grupit të njohur që sjell këngë, kryesisht në dialektin geg, me një stil “ndryshe”, duk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Jericho

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Breaker G

Xhemail Retkoceri (Xhemi)

Viagra

Chika

Genti

Nysret Hyseni

Alban Emiri

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Nusran Fera

B-King


Tags: Petrit Çarkaxhiu, Petrit Carkaxhiu, Jericho, Petrit Çerkaxhiu

Krijo Një Kartolinë