Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Jeta Faqolli - Ne Moshen E Dashurise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Pop Corn"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Ne moshen e dashurise
kur mbusha 20 vjet,
mes dhimbjesh mora rrugen
rrugen per ne kurbet.
Mes dhimbjesh mora rrugen
rrugen per ne kurbet.

ref.

Mendoja mendoja,mes dhimbjesh kujtoja]
shkelqimin e syckave te saj, ]-2x
si shkoi dashuria si shkoi lumturia ]
venitet vyshket ajo valle.

Te lashe une ty moj Tane
te lash une ne vetmi,
Tanen dhe Korcen time
tme kthehen perseri
Tanen dhe Korcen time
tme kthehen perseri.

Akordet:

Am-----------------
ne moshen e dashurise
Dm-----------Am
kur mbush njezet vjec
Dm---------------Am-----
mesh dhimbjesh mora rrugen
-E7--------------Am
vash o per ne kurbet
--Dm-------------
se mendoja mendoja
Am-----------------
mes dhimjesh kujtoja
--E7------------------Am
shkelqimin e syckave te saj
Dm---------------
se shkoj dashuria
A------------------
se shkij lumturia
E7---------------------Am
se svyshket venitet ajo vall


Më Shumë Këngë Nga Jeta Faqolli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet