TEKSTESHQIP

Jeta Faqolli
Ne Moshen E Dashurise
Lyrics

Ne moshen e dashurise
kur mbusha 20 vjet,
mes dhimbjesh mora rrugen
rrugen per ne kurbet.
Mes dhimbjesh mora rrugen
rrugen per ne kurbet.

ref.

Mendoja mendoja,mes dhimbjesh kujtoja]
shkelqimin e syckave te saj, ]-2x
si shkoi dashuria si shkoi lumturia ]
venitet vyshket ajo valle.

Te lashe une ty moj Tane
te lash une ne vetmi,
Tanen dhe Korcen time
tme kthehen perseri
Tanen dhe Korcen time
tme kthehen perseri.
INFO
Këngën e orkestroi Adrian Hila.