A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Jolanda Dhamo - U Rrita Me Ty


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1984

1984-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 23-të në RTSH


Buze detit ja tek eci une tani
ti det me kupton
Si dikur e vogel edhe sot plot mall
nje vale ma dergon
Kete vale thelle zemres do ta kem
kudo qe te shkoj
Ajo me perkundi mu be si nje djep
ndaj kure se haroj
Nje pulbardhe dashurie
tek une perhere do te jete
Ja kam ngritur folene
ne zemer o det
Une u rita me ty
si me qytetin ku linda
Ndaj kudo qe te shkoj
ty det ste haroj!


Lyrics submited by Alma Bezhani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019