TEKSTESHQIP

Joni Aliraj
Me Ty
Lyrics

sa here me kalon prane
une te ndjek ty ne cdo hap
ti me sheh,here qesh,here shan
nga ty as "PO" as "JO" nuk kam

kjo loje vec vazhdon...

ndryshe vishesh tani cdo dite
tashme e di jam duke prit
sa te pelqen t'me provokosh
kerkon durimin te me testosh

kjo loje t'intrigon...

me ty me ty me ty
eshte i embel ky torturim
dua... me ty me ty me ty
te shkojme nga Lindja ne Perendim
kjo vere do te merrte,nje tjeter kuptim
per ne te dy

te ndaj... me ty me ty me ty
diellin,detin dhe freskin
dua... me ty me ty me ty
te dehem ne perqafim
te mbuloj me puthje, nga mbremja ne agim
te zgjohem me ty

sa i marr une jam
mbas fytyres tende,cdo tipar ka hijeshi
sa shume e vecant
plot stil e ke dhe ecjen
trasmeton ti energji

me ty me ty me ty...

ndaj le te dalim,te qeshim, dallget te na perpijne
trupat tane tja falim reres,hena/yjet te peshperijne...
per ne te dy

per njeri tjetrin te flasim,te tregojme per femijrin
dhe pafund foto te shkrepim,kesaj vere tja lem kujtim
INFO
Nuk mund të nënvlerësohej një aspekt kaq i veçantë, ndaj, ky produkt muzikor erdhi online i kompletuar me vlera artistike edhe me anë të një videoklipi, video produksionin e të cilit e përgatiti Chill Pro. Ky videoklip u publikua më 9 Shtator 2020. Për melodinë dhe për fjalët e këngës punoi vetë këngëtari, teksa për këngën ka punuar në studio Endrit Shani.