Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juli Çenko - Këngë E Valle Seç E Ndezëm Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dola moj në Muzinë
Vrap nxora dylbinë
Dola moj në Muzinë
Pashë moj Lunxhërinë

Pashë vashat e ndrinë
Ndrinin moj trëndelinë 2x

A do vish të rrimë
Vemi moj unë e tinë 2x

Vemi moj unë e tinë
Të na kenë zilinë 2x

O leshverdho moj trëndelinë
Hajt të shkojmë në Delvinë 2x

Hajt të shkojmë në Delvinë
Të shikojmë bukurinë 2x

Të shikojmë bukurinë
Pallata të zjarrë e rrinë 2x

Të shikojmë Sarandën tonë
Me portokalle dhe limonë 2x

Në Berat e në Përmet
Me lahutë e klarinetë
Upupu sa ka lezet
Kur kërcejnë vajzat me djemtë 2x

Upupu upupu sa bukur kërcejnë ato
Upupupupupu seç e ndezën vallen o 2x

Vlorë shumë këngën ta desha
Dhe Himarës melodinë
Gjirokastra si princesha
Tepelena pranë i rri 2x

Upupu upupu sa bukur këndojnë ato
Upupupupupu Seç e ndezën këngën o 2x

Upupu upupu Sa bukur kërcejnë ato
Upupupupupu Seç e ndezën vallen o

Upupu upupu Sa bukur këndojnë ato
Upupupupupu Seç e ndezën këngën o


Ky tekst u dërgua nga FranciJuli Çenko
Publikimi: 01/10/2021
Muzika: Edi Balili
Orkestrimi: Edi Balili
Video Produksioni: MAX Production
Teksti: Nexhip Seraj, Albjon Halo & Edi Balili
Zerat Iso Polifonike: Sokol Govaci & Xhevahir Sinani
Audio Production: "Muza" Production Academy
Mixed & Mastered: Edi Balili & Endri Kasmi
Grupi I Valleve "Konispol"Juli Çenko - Këngë E Valle Seç E Ndezëm
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë E Valle Seç E Ndezëm".
3. Video është e këngës "Këngë E Valle Seç E Ndezëm", por nuk këndohet nga Juli Çenko.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juli Çenko:


Komente 0