Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha & Luiz Ejlli - Sa E Shite Zemren Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  43

Po ta le ty rradhen
qe ta puthesh friken
ose mbyllim te dy syte
dhe njeri iken...

Merri ti me vete
fjalet dhe muziken
se te gjitha kenget
kane shtate nota
Por ajo qe mbeti
si nje kujtim eshte ky motiv

HaaAaaaa
Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti
kush shpeton i gjalle
behet me i forte tani

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di

Pse e humbe sensin
ku duhet drejtimi?
Nje avion mbi re
nuk dihet drejtimi
As rebeli i fundit
do ta ndali diten
se ti kishe kohe per te ikur
po pa dashuri
sdo jesh me asgje
nje trishtim...

haaaa
Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti
kush shpeton i gjalle
behet me i forte tani

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di

Nuk kam se si ta di
Sa e shite zemren, zemren
Koha do ta thote nje dite

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di
Se di , se di , se di
Nuk kam me si se di
se zemren shite ti

yeaheaaah
Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti
kush shpeton i gjalle
behet me i forte tani (yeaaahjaou)

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di

Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti


Ky tekst u dërgua nga Tesi   armend99Luiz Ejlli & Juliana Pasha
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/11/2010
Festivali: Kënga Magjike 2010
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Juliana Pasha & Luiz Ejlli - Sa E Shite Zemren
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa E Shite Zemren".
3. Video është e këngës "Sa E Shite Zemren", por nuk këndohet nga Juliana Pasha & Luiz Ejlli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Juliana Pasha:


Komente 2