TEKSTESHQIP

Juliana Pasha & Luiz Ejlli
Sa E Shite Zemren
Lyrics

Po ta le ty rradhen
qe ta puthesh friken
ose mbyllim te dy syte
dhe njeri iken...

Merri ti me vete
fjalet dhe muziken
se te gjitha kenget
kane shtate nota
Por ajo qe mbeti
si nje kujtim eshte ky motiv

HaaAaaaa
Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti
kush shpeton i gjalle
behet me i forte tani

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di

Pse e humbe sensin
ku duhet drejtimi?
Nje avion mbi re
nuk dihet drejtimi
As rebeli i fundit
do ta ndali diten
se ti kishe kohe per te ikur
po pa dashuri
sdo jesh me asgje
nje trishtim...

haaaa
Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti
kush shpeton i gjalle
behet me i forte tani

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di

Nuk kam se si ta di
Sa e shite zemren, zemren
Koha do ta thote nje dite

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di
Se di , se di , se di
Nuk kam me si se di
se zemren shite ti

yeaheaaah
Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti
kush shpeton i gjalle
behet me i forte tani (yeaaahjaou)

Arratisja jote me befasoi
koha ty sekretin do ta zbuloi
Sa e shite zemren une se di

Jo nuk ka gjithmone
vetem dite me shi
ka dhe dite me diell
kur nuk je me ti

DËRGOI:
INFO
Autor i melodisë dhe autor i fjalëve të tekstit rezulton të jetë Pirro Çako, teksa kënga vjen me arranzhim nga Darko Dimitrov.