Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro - Sot E Përgjithmonë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  9

Elita 5:
Nëse fjalët s'kanë kuptim
më e mirë është heshtja
Nëse loti është i rrem
njësoj është dhe buzëqeshja
Nëse fati asnjëherë
nuk na ndan as na bashkon
sot e përgjithmonë,
ka diçka që nuk ndryshon

Kastro:

Falemnderit ty o engjull qe m'dhurove perjetesi
Qe ma t'keqen dite ti ma mbushe me dashni
Je drita n'kete rrug e kom ndjek qe n'femijeri
Je arsyeja e cdo fryme ti se din po un e di
Pom vje keq kajher nuk tkushtoj rendesi
Po ty t'doket shpirti jem zemren veq te ti e ni
Nihna keq kur ta shoh lotin m'dridhet dora lot ti fshi
S'ki arsye ti me kajt se gjithmon pran um ki
Ti je drita Nata Syt e bukur Flokt e gjata
Boten le ta marr flaka se zemer me ty do plakna
Kujtohu kur ti premtova vitet e arta Netet e zjarrta Baby we f****d up
Oj dashni ti gjithmon um ki mbrapa
Zemren e hapa ti dhash krejt ca pata

Elita 5:

Nëse fjalët s'kanë kuptim
më e mirë është heshtja
Nëse loti është i rrem
njësoj është dhe buzëqeshja
Nëse fati asnjëherë
nuk na ndan as na bashkon
sot e përgjithmonë,
ka diçka që nuk ndryshon

Kastro:

Ti mdhe perkujdesje m'msove qysh me mujt urrejtjen
N'cdo mosmarreveshje respektin edhe perpjekjen
Dashni me etje patjeter qe shum burrnesh je
Veq kjo mbeshtetje per kurrgjo nuk mjep kurreshtje
Sa t'rreh kjo zemer ti do mbetesh sdo te tretesh
Arsyja qe vazhdoj midis vetes e jetes
E kur neser gjethet e vjeshtes do vyshken pemt do zhveshen
Buzeqeshem heshtem se e zgjodhem me te thjeshten

Merre theje zemren qa dush bon
Vreje ndjeje krejt i meriton
Mes meje teje kurrgjo s'egziston
Ti mah baby je 1 n'ni milion
Kur e nesermja troket n'der dije kush te don
Ai qe syt ti kerkon kurr doren s'ta leshon
Se ti plagen ma sheron jeten ma zbukuron kete emocion e perjetoj vec n'prehrin tond.

Elita 5:

Nëse fjalët s'kanë kuptim
më e mirë është heshtja
Nëse loti është i rrem
njësoj është dhe buzëqeshja
Nëse fati asnjëherë
nuk na ndan as na bashkon
sot e përgjithmonë,
ka diçka që nuk ndryshon.


Ky tekst u dërgua nga MegwRemake: Elita 5 - Me Fal
Kastro (K-One)
Renditja: Top 200
Publikimi: 18/11/2022
Video Produksioni: Enis Nishori Films
Prod.: Bo Beatz
Mix-Mastered: Floriant Salihu
Studio: Flow Music
Sample: Elita 5 - Më FalKastro - Sot E Përgjithmonë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sot E Përgjithmonë".
3. Video është e këngës "Sot E Përgjithmonë", por nuk këndohet nga Kastro.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kastro (K-One):


Komente 1