TEKSTESHQIP

Elita 5
Me Fal
Lyrics

Nëse fjalët s'kanë kuptim
më e mirë është heshtja
Nëse loti është i rrem
njësoj është dhe buzëqeshja
Nëse fati asnjëherë
nuk na ndan as na bashkon
sot e përgjithmonë,ka diçka që nuk ndryshon (2x)

ref:
Më fal, të lutem më fal
që nga vetja s'të ndaj
ti e din se jam pa faj.
Më fal, të lutem më fal
që nuk mundem të ndryshoj
të jetoj e të t'harroj.

A ka mbetur gjë në jetë që s'e kam bërë për ty,
a po ndoshta ndjen diçka që mua s'ma thua drejt në sy.
Sikur lotët e gjithë botës të takohen në një vend
prap nuk mund ta thonë dashuria sa dhemb
jo nuk mund ta thonë dashuria sa dhemb

Të lutem më fal...

ref:
Më fal, të lutem më fal
që nga vetja s'të ndaj
ti e din se jam pa faj.
Më fal, të lutem më fal
që nuk mundem të ndryshoj
të jetoj e të t'harroj.

Më fal, të lutem më fal,
që nuk mundem të ndryshoj
të jetoj e të t'harroj...

DËRGOI:
INFO
Për ti dhënë gjithçkaje më shumë atmosferë, ky projekt lansohet tek artdhashësit i përpunuar tejet mirë me anë të një klipi muzikor, për produksionin e të cilit janë kujdesur Daniel Joveski & Sustain Entertainment, teksa regjinë e videos e morën përsipër Daniel Joveski (Sustain Entertainment) & Daniel Joveski. Ky videoklip u publikua më 25 Qershor 2014. Për kompozimin dhe për orkestrimin punoi Nexhat Mujovi (Wirusi), teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Fatmir Muja.