TEKSTESHQIP

Kastro
Sot E Përgjithmonë
Lyrics

Elita 5:
Nëse fjalët s'kanë kuptim
më e mirë është heshtja
Nëse loti është i rrem
njësoj është dhe buzëqeshja
Nëse fati asnjëherë
nuk na ndan as na bashkon
sot e përgjithmonë,
ka diçka që nuk ndryshon

Kastro:

Falemnderit ty o engjull qe m'dhurove perjetesi
Qe ma t'keqen dite ti ma mbushe me dashni
Je drita n'kete rrug e kom ndjek qe n'femijeri
Je arsyeja e cdo fryme ti se din po un e di
Pom vje keq kajher nuk tkushtoj rendesi
Po ty t'doket shpirti jem zemren veq te ti e ni
Nihna keq kur ta shoh lotin m'dridhet dora lot ti fshi
S'ki arsye ti me kajt se gjithmon pran um ki
Ti je drita Nata Syt e bukur Flokt e gjata
Boten le ta marr flaka se zemer me ty do plakna
Kujtohu kur ti premtova vitet e arta Netet e zjarrta Baby we f****d up
Oj dashni ti gjithmon um ki mbrapa
Zemren e hapa ti dhash krejt ca pata

Elita 5:

Nëse fjalët s'kanë kuptim
më e mirë është heshtja
Nëse loti është i rrem
njësoj është dhe buzëqeshja
Nëse fati asnjëherë
nuk na ndan as na bashkon
sot e përgjithmonë,
ka diçka që nuk ndryshon

Kastro:

Ti mdhe perkujdesje m'msove qysh me mujt urrejtjen
N'cdo mosmarreveshje respektin edhe perpjekjen
Dashni me etje patjeter qe shum burrnesh je
Veq kjo mbeshtetje per kurrgjo nuk mjep kurreshtje
Sa t'rreh kjo zemer ti do mbetesh sdo te tretesh
Arsyja qe vazhdoj midis vetes e jetes
E kur neser gjethet e vjeshtes do vyshken pemt do zhveshen
Buzeqeshem heshtem se e zgjodhem me te thjeshten

Merre theje zemren qa dush bon
Vreje ndjeje krejt i meriton
Mes meje teje kurrgjo s'egziston
Ti mah baby je 1 n'ni milion
Kur e nesermja troket n'der dije kush te don
Ai qe syt ti kerkon kurr doren s'ta leshon
Se ti plagen ma sheron jeten ma zbukuron kete emocion e perjetoj vec n'prehrin tond.

Elita 5:

Nëse fjalët s'kanë kuptim
më e mirë është heshtja
Nëse loti është i rrem
njësoj është dhe buzëqeshja
Nëse fati asnjëherë
nuk na ndan as na bashkon
sot e përgjithmonë,
ka diçka që nuk ndryshon.

DËRGOI: