Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kadri Ismajli - Vetmia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Vetmia
2/Sa e rende eshte moj lule
Vetmia kur te kaplon
as ka kush qe te me ngushllon
as nje fjal qe te me gezon/2
2/Shtigjet na u paskan mbyllur
as nje rrug drejt nuk me shkon
a sa mire moj do te ishte
t`ktheht dashunia jone/2
II
2/Vargjet qe ti shkrova moj lule
Po i ruj me xhelozi
per kujtimet qe me dhurove
se mbja dot as ket vetmi/2
2/Shtigjet na u paskan mbyllur
as nje rrug drejt nuk me shkon
a sa mire moj do te ishte
t`ktheht dashunia jone/2
III
2/Shtigjet na u paskan mbyllur
as nje rrug drejt nuk me shkon
a sa mire moj do te ishte
t`ktheht dashunia jone/2


Ky tekst u dërgua nga kadri ismajliKadri Ismajli
Publikimi: 13/05/2010
Festivali: Çelësi Muzikor 4
Muzika: Kadri Ismajli
Teksti: Kadri Ismajli
Orkestrimi: Fatos Canolli


Kadri Ismajli - Vetmia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetmia".
3. Video është e këngës "Vetmia", por nuk këndohet nga Kadri Ismajli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kadri Ismajli:


Komente 0