A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Kastriot Tusha - Ti Je E Vetmja Zemer


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2005

2005-12-01T00:00:00

Teksti:

Irma Kurti

Këngë e albumit:

"Nostalgjia E Serenates Korcare Vol.1"

Këngë e albumit:

"Jeto Jeten"


Nuk e di si mund të flihet në këtë natë,
kaq shumë dritë ajo s’ka patur asnjëherë,
lart në heshtje qielli mbledh me mijra yje
në sytë e tu, në shpirtin tim i hedh.

Nuk fryn erë gjithçka më duket se ka ngrirë
dhe ke frikë të hedhësh qoftë edhe një hap,
i hutuar, dehur nga prania jote,
i mrekulluar jam dhe nga kjo natë.

Refreni:
Ti je për mua një diell,
ti je për mua një ëndërr.
Ti je për mua gjithçka,
Ti je e vetmja zemër.

Të dua përjetë.

Ja fjalë të pathëna
në buzë më digjen tani,
shpirtin ma brejnë pasionet
zemrën ma djeg ti.
Të dua në përjetësi.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019