Audio

Top 200

Kenge Per Femije - Viti I Ri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  243

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/06/2008

2008-06-26T18:33:11

Ja na erdhi Viti i Ri,
sa jam i gëzuar,
Porsi unë dhe cdo fëmijë,
pret per ta festuar,

Bora zbardhi tej për tej,
fusha edhe male,
Viti i Ri do të na gjej',
me këngë e me valle.

E stolisa bredhin tim
me lodra me yje,
era jashtë fryn me tërbim,
le të fryj'ndër pyje,

Plot dhurata përsëri,
do më sjellë mua,
babagjyshi i Vitit Të Ri,
oh sa fort të dua.


Ky tekst u dërgua nga miljaaaAkordet:

Am Dm
Ja na erdhi Viti i Ri
G Am
Sa jam i gezuar
Am Dm
Porsi une cdo femije
G Am
Pret per ta festuar

Kartolina (3)

2018-12-27 23:52:06
Plot dhurata përsëri
do më sjellë mua
Babagjyshi i Vitit të Ri
Oh sa fort të dua!
2018-12-12 18:52:20
Bora zbardhi tej për tej
Fusha edhe male
Viti i Ri do të na gjej'
Me këngë e me valle
2017-12-03 17:43:15
Ja na erdhi Viti i Ri,
sa jam i gëzuar,
Porsi unë dhe cdo fëmijë,
pret per ta festuar,

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...