Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Per Femije - Sa I Dua Lulet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  131

Sa i dua lulet,
kam për to kujdes,
i ujis me gëzim,
mëngjese për mëngjes

Ua di dhe emrat,
ngjyrat dhe aromat,
sic i di Edhe festat
une i dhuroj
Se lulet janë si zemra
ato kan plot dritë,
bashkë me ne djelli Edhe ato po i rrit.

Me gëzime e festa,
Le te mbushet
O jeta jonë,
me mijëra lule fushat
Per to le te lulezojne

Sa i dua lulet
Ne dritaren time
Ato jene te bukura
Edhe kur eshte dimer
Ua di dhe emrat
Ngjyrat dhe aromat
Sic i di Edhe festat
Une i dhuroj


Ky tekst u dërgua nga klaudia me gerdicjan

Kenge Per Femije - Sa I Dua Lulet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa I Dua Lulet".
3. Video është e këngës "Sa I Dua Lulet", por nuk këndohet nga Kenge Per Femije.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 1