Më mbaj mend (për 1 muaj)

Turgut Ozal Collage - Me Flamurin Ne Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  55

[Klea Kaloshi:]
me flamurin ne gji
e filloj kte udhtim
me kte rruges cdo hap vet ndricohet
kudo ka gezim

kenga po degjohet
jehon kjo melodi
lart do ta ngrejme flamurin kuq e zi

[Amelja Agastra:]
valvitet flamuri kudo ne atdhe
disa vet ikin per ne
ne zemer kemi nje amanet
ti thojn shqipe kur atdheu nuk e pret

Me flamurin ne gji jam dhe une edhe ti
shqiptaria me ne po bashkohet
te gjth jemi nji

[Vivian Kokeri:]
kenga po degjohet
jehon kjo melodi
lart ne do ta ngrejme
flamurin kuq e zi

valvitet flamuri kudo ne atdhe
disa vet ikin per ne
ne zemer kemi kte amanet
ti thojn shqipe kur atdheu ugjet vet

[Alteo Malaj:]
per flamurin ma tbukur dhe un kam degju
ndaj zemra ime mbushet plot krenari
me besen ne gjak e permbi flamur
gjer sa te rritem e te behem burre
kto vargje i thura vetem per ty
e shtrenjta ime shqiperi!

Do ta ngreme flamurin ne qiell do ta ngrejme
valvitet flamuri kudo ne atdhe
disa vet ikin per ne
ne zemer kemi nje amanet
ti thojn shqipe kur atdheu nuk e pret


Ky tekst u dërgua nga Ergi.Tahiraj

Turgut Ozal Collage - Me Flamurin Ne Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Flamurin Ne Zemer".
3. Video është e këngës "Me Flamurin Ne Zemer", por nuk këndohet nga Turgut Ozal Collage.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 0