Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Kuq E Zi Jane Ngjyrat Tona Lyrics

Ju keni votuar
★★★★
Mesatarja:  4.4 / Votuan:  30

Duam kengen ta kendojme
Te gjithe tok ta shijojme
Duam vallen te kercejme
Te gjithe tok ne ta shprehim
Duam gjuhen tone te mire
Kaq te embel kaq te dlire

Qe zemrat te flasin bukur
Gjuhen tone
Gjuha po rend ne lendine
Te mbledhe lule anambane
Dhe si zog vertet i lire
Te takojme vellezerit tane

Te takoj ata qe dua
Edhe lule tu dhuroj
Gjakun tone qe kurre su shua
Adhuroj
Jemi rritur me nje kenge
Dhe e duam fort

Kuq e zi jane ngjyrat tona
Na dallojne ne bote
Sepse kemi vec nje meme
Qe na mbledh te gjiri
Zemra e saj rreh me mall
Si nena per birin.

perseritet nga fillimi


Ky tekst u dërgua nga Emilicapi1

Këngë Për Fëmijë - Kuq E Zi Jane Ngjyrat Tona
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuq E Zi Jane Ngjyrat Tona".
3. Video është e këngës "Kuq E Zi Jane Ngjyrat Tona", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 2