TEKSTESHQIP

Turgut Ozal Collage
Me Flamurin Ne Zemer
Lyrics

[Klea Kaloshi:]
me flamurin ne gji
e filloj kte udhtim
me kte rruges cdo hap vet ndricohet
kudo ka gezim

kenga po degjohet
jehon kjo melodi
lart do ta ngrejme flamurin kuq e zi

[Amelja Agastra:]
valvitet flamuri kudo ne atdhe
disa vet ikin per ne
ne zemer kemi nje amanet
ti thojn shqipe kur atdheu nuk e pret

Me flamurin ne gji jam dhe une edhe ti
shqiptaria me ne po bashkohet
te gjth jemi nji

[Vivian Kokeri:]
kenga po degjohet
jehon kjo melodi
lart ne do ta ngrejme
flamurin kuq e zi

valvitet flamuri kudo ne atdhe
disa vet ikin per ne
ne zemer kemi kte amanet
ti thojn shqipe kur atdheu ugjet vet

[Alteo Malaj:]
per flamurin ma tbukur dhe un kam degju
ndaj zemra ime mbushet plot krenari
me besen ne gjak e permbi flamur
gjer sa te rritem e te behem burre
kto vargje i thura vetem per ty
e shtrenjta ime shqiperi!

Do ta ngreme flamurin ne qiell do ta ngrejme
valvitet flamuri kudo ne atdhe
disa vet ikin per ne
ne zemer kemi nje amanet
ti thojn shqipe kur atdheu nuk e pret

DËRGOI: