TEKSTESHQIP

Këngë Për Fëmijë
Kuq E Zi Jane Ngjyrat Tona
Lyrics

Duam kengen ta kendojme
Te gjithe tok ta shijojme
Duam vallen te kercejme
Te gjithe tok ne ta shprehim
Duam gjuhen tone te mire
Kaq te embel kaq te dlire

Qe zemrat te flasin bukur
Gjuhen tone
Gjuha po rend ne lendine
Te mbledhe lule anambane
Dhe si zog vertet i lire
Te takojme vellezerit tane

Te takoj ata qe dua
Edhe lule tu dhuroj
Gjakun tone qe kurre su shua
Adhuroj
Jemi rritur me nje kenge
Dhe e duam fort

Kuq e zi jane ngjyrat tona
Na dallojne ne bote
Sepse kemi vec nje meme
Qe na mbledh te gjiri
Zemra e saj rreh me mall
Si nena per birin.

perseritet nga fillimi

DËRGOI: