Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Popullore - Lulja E Bacit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  13

Lulja e bacit? - O ho-ja.
A t'vi sonte? - N'dash valla.
Folin burrat!- Jo besa.
Edhe n'folshin, ani shka?
Se kur t'jen' sahati nandë,
Qat-her' jan' burrat n'gjum t'randë;
Se kur t'jen' sahati tetë,
At-herë jo, se jan' n'gjum të letë!Nuk kemi video për këtë këngë.


Kenge Popullore
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/06/2018


Kenge Popullore - Lulja E Bacit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja E Bacit".
3. Video është e këngës "Lulja E Bacit", por nuk këndohet nga Kenge Popullore.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kenge Popullore:


Komente 0