A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kengetare Te Ndryshem

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  53
BIOGRAFIA: Kengetare Te Ndryshem is a popular singers collection of Pop music. Janë kengetarë te ndryshem te estrades te cilet vine nga te gjitha trevat shqiptare:Nga Kosova, Shqiperia, Mali i Zi, Maqedoni & Diaspora. Kane disa duete se bashku. Kenga e tyre me e njohur si grup eshte "Vendi Im" nje kenge kjo e cila u kendua nga estrada kosovare kushtuar vendit tone shqiptare. Por ka edhe mjaft kenge te tjera hite te cilat i kane kenduar ata sebashku ne bashkepunim. Në Dhjetor 1968, Kengetare Te Ndryshem merr pjesë në Fest...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Albanian Love Songs (Part. 1) (2014)

Ne Telefon (2013)

Hitet Folklorike Vol.1 (2005)

Etnik Volumi 2 (2004)

Etnik Volumi 1 (2004)

Kolazh (1996)

Kenge Shkodrane

Perrlat E Folkut Vol.1


» Add A Song »

Ne Kemi Një Vend
N'kufi Te Vjeter
Boll Ka Fol' Kulla
Te Ecim Me Shpejt (Lsi Official Song 2013)
Blue Sky
Prane Njeri Tjetrit
Dy Krena Mbi Krye
Msish, Msysh
Vendi Im
Bridge Over Troubled Water


Translations (1)


Related Artists:

Këngë Trimërie

Kenge Gjakovare

Winx Club

Kenge Arbereshe

Maratona E Këngës Popullore Qytetare

Ilahi Te Ndryshme

Këngë Të Shqipërisë Së Veriut

Kenge Vlonjate Qytetare

Këngë Përmetare

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut


Tags: Kengetare Te Ndryshem, Various Artists, Grup Kengetaresh

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019