Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kledi Bahiti

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Kledi Bahiti është një autor këngësh dhe këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Qe ne moshen 6-vjecare, Kledi Bahiti filloi rrugen e te qenurit artist ne liceun "Onufri" ne Elbasan, dega piano, ku studioi per 12 vjet. Me pas u diplomua ne Akademine e Arteve per Kompozicion. Ndjenja e te kompozuarit muzike u shfaq heret dhe u konkretizua ne moshen 14-vjecare, ku shkroi "Me mashtruan syte", kenge e cila u kendua nga Vedat Ademi. Kjo i hapi rrugen nje sere krijimesh dhe bashkepunimesh te reja ne vazhdim. Gjithashtu i ka kushtua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

Threedots

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Kartolina (5)

7
5
0
1
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Autorë Të Ngjashëm:

Vani Rushiti

Valter Beqo

Arjon Gjini

Edlir Begolli

Besar Likaj

Gridi Kraja

De Vox

Aurid Gjini

Marsel Gunga

Kastriot Gjini

Tags: Kledi Bahiti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet