Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kolë Oroshi - Shpirt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirt".
3. Video është e këngës "Shpirt", por nuk këndohet nga Kolë Oroshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kolë Oroshi - Shpirt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Teksti:

Ilir Berani

Komente

Asnjë Koment

12/04/2020

2020-04-12T16:00:40+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Shpirt" kënduar nga Kolë Oroshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aferdita Demaku - Shpirt

ne cdo ruge tkerkoj cdo dite
asnji dere slash pa trokit
e perlotur tuj shetit
edhe ruget i kam merzit
cdo njeri qe ty tperngjan
smuj duroj pa i shku pran
oh me shpresen kta sy
prap fate tet shofin ty

sat kam gjak ne damar
dot kerkoj e skam me u ndal

mos tento mem haru
mka mar malli jam verbu
zemra ime fort eshte lendu
vetem ty mundesh me sheru
o shpirt sa shume te du
pa ty spo smundem me jetu

sa here numer i panjohur
ntelefon kur po me thret
nlidhje ri e heshtur
pres ty mos po me flet
ri e heshtur smunt te flas
dhe me ndalet fryma nfyt
o sa jam e pa fat
qe sme flet aj zeri yt

sa kam gjak ne damar
dot kerkoj e skam me u ndal

mos tento mem haru
mka mare malli jam verbu
zemra ime fort eshte lendu
vetem ty mundesh me sheru
o shpirt sa shume te du
pa ty spo smunedm me jetu

shpirt sa shume te du
pa ty spo smundem me jetu

Blerina Braka - Shpirt

Pasagjer ne jeten time
Udheton neper kujtime
Shpirt
Sot cigaren shoke une kam
E therras ne emrin tend
Shpirt
Pse kjo jete ne na mashtroj
Larg prej teje me largoj
Se di
Zemra shpirtin ma verboj
Spo di me si te veproj
Spo di
Ta zgjata doren te ndihmoj
Ti jo nuk doje,me the te shkoj(2here)
Ref.
Tatuazh ne jete une gdhend
Emrin tend
Edhe pse nuk je prane meje
E ke nje vend

Alma Bektashi - Shpirt

shpirt shpirt shpirt me ty dhe endrra me e vogel merr kuptim prit prit prit. Une e kuptova teper von se edhe ti je net ket bot shpirt shpirt shpirt. Te dy te vetem ne ket bot qe na rrethon prit prit prit. Do vij un te te gjej pa humbur koh atje ne fund te botes tende.
Do ta marr un diellin endrren tende do ta ngroh. Do te sjell un diten nga ty naten ta largoj. Do te mar un kohen dhe tek ty do te ndaloj. Do ti mar te gjitha dhe me ty do ti gezoj.
shpirt shpirt shpirt me ty dhe endrra me e vogel merr kuptim prit prit prit. Une e kuptova teper von se edhe ti je net ket bot shpirt shpirt shpirt. Te dy te vetem ne ket bot qe na rrethon prit prit prit. Do vij un te te gjej pa humbur koh atje ne fund te botes tende. Do ta marr un diellin endrren tende do ta ngroh. Do te sjell un diten nda ty naten ta largoj. Do te mar un kohen dhe tek ty do ta ndaloj. Do ti mar te gjitha dhe me ty do ti gezoj.
Më Shumë Këngë Nga Kolë Oroshi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë