Official Video

Korab Shaqiri - Vere E Dashni  (Feat. Bujar Qamili)


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

10/07/2019

2019-07-10T18:58:17

Featuring

Bujar Qamili

Muzika & Teksti:

Korab Shaqiri

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku
T'paska ra moj dielli përmbi flokë
Bukuri e rrallë
Që na rrxon përtokë

Ktheje ti kokën e m'shiko
Vera pa dashni
Vet nuk shtyhet jo

Ah e bukur vera
Po e pres ngahera
Sytë e mi vec ty dojn me t'pa!

Vere vere dhe dashni
Un e ti do t'kena
Le të thonë çfar të dojnë
Bashkë na dy do t'jena

T'paska ra moj hana përmbi flokë
Bukuri e rrallë
Që ecë nëpër tokë

Ktheje ti kohën e m'shiko
Vera pa dashni
Vet nuk shtyhet jo

Ah e bukur vera
Po e pres ngahera
Sytë e mi vec ty dojn me t'pa!

Vere vere dhe dashni
Un e ti do t'kena
Le të thonë çfar të dojnë
Bashkë na dy do t'jena


Më Shumë Këngë Nga Korab Shaqiri:

Më Shumë...