Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Nuk Iu Zemërova Pranverës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

U largove si një ëndërr,
doja të të shihja prapë.
Të thirra, gjethet u drodhën,
e dinin: ti ishe larg.

Ti s'më dëgjove jo kur unë
me mall në zemër ty të thirra,
veç një emër pëshpërisnin
ndjenjat e mia.

Nuk iu zemërova jo pranverës
për rrugët plot me gjallëri,
nuk e qortova dot jo
edhe pse s'të gjeta ty.

Ref: E dua stinën e pranverës
ashtu siç është me zëra plot.
Shëtis, shëtis në udhët e saj,
"Ku je?" një mall me zemrën lot.
Kozma Dushi
Publikimi: 02/04/1990
Festivali: Kur Vjen Pranvera 1990
Muzika: Luan Zhegu
Teksti: Irma Kurti
Orkestrimi: Alqi Kareco


Kozma Dushi - Nuk Iu Zemërova Pranverës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk Iu Zemërova Pranverës".
3. Video është e këngës "Nuk Iu Zemërova Pranverës", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:


Komente 0