Më mbaj mend (për 1 muaj)


Krimineli - Injoranc E Tepert Otr

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Injoranc E Tepert Otr".
3. Video është e këngës "Injoranc E Tepert Otr", por nuk këndohet nga Krimineli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Krimineli - Injoranc E Tepert Otr  (Feat. JR)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Rrugt E Zeza"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

JR

18/11/2009

2009-11-18T18:08:13+00:00intro:
hehe, jo krim what's up boy
(straight thug)
we sing, otr in da house
(jr), you know what's up
(kriminel), motherfuckers, they don't know
they don't know us, (step by step)
hee...

refren (x2):
injoranc e tepert, n'fytr t'vlet
pse karin ngacmon t'parin, kur e di se nuk ta qet
me rima ta mbyll varrin, sa her qe karin flet
ti din se jam i pari, veq se po ben demek

krimineli:
rruga esht e jona, hij n'kthes pa penges
shkoj n'kazino me miliona, futja kuq e t'zez
prape rri tuj qesh, elle pse ti la te tetana
gjoniten e kom ndez, kom, rrobat e gjona
ka dal prei deret, me gjoniten n'dor
syt po dojn me m'shel, permbi kry kom kuror
ushtari i vjeter, me emrin burgaxhis
kurr si le veper, si plumbi alltis
qoj t'fala malsis, tash kur ta marr hakun
ngrija kembzen tash burr, tash derdhja gjakun
hakun ne ndor, per at si meritojn
sikur te ton mu bo, bash mas karin s'po ma cojn
thojn se demek, krmin dojn me marr, peng
po i del indirekt, kur e gjejn n'shpi tu fjet
shtrenjt e paguan, me jeten e tij
se ja le vulen e krimit, kur t'ja plasi n'allti

refren (x2):
injoranc e tepert, n'fytr t'vlet
pse karin ngacmon t'parin, kur e di se nuk ta qet
me rima ta mbyll varrin, sa her qe karin flet
ti din se jam i pari, veq se po ben demek

jr:
po quditem kur i shoh kta, ja fusin penes
e qe kan mbledh plot fallca, qe i ngjiten skenes
s'jau ndal dot qejfin, as s'jau ndal dot njojfin
po kur vije puna per me rima, po ta shkerrdhej repin
se krah per krah, hij si shqipja me dy kry
jr, krimineli, nxjerrin kthetrat permbi ty
sipuna e lepurit, friken ta lexoj ne sy
tash pyte veten a ja del me kta te dy, i thom
kur dita t'bohet nat, mbizotron errsina
n'ket lugin, era vdekje, po vijn djemt nga krahina
dibra, malsi e madhe, stuhi me shkreptima
hupni neper vrima, bythqima, po doni hala rima
...
abuzim me substancat, kur nejn dot nshpi, si ndora
si stituti i shendetit me ty, nuk i ka shansat
se me ket famen, ftyra bejn shpejt
dhe kur vjen fundi, ftyren tande smunet kush me gjet, jo

refren (x2):
injoranc e tepert, n'fytr t'flet
pse karin ngacmon t'parin, kur e di se nuk ta qet
me rima ta mbyll varrin, sa her qe karin flet
ti din se jam i pari, veq se po ben demek

outro:
joo, qyqe lidhi mir atletet, dhe digji gomat
otr, mu ke dera me ti bo cop dhembet
eleminus, si vetvetes gjo, nga kjo enderr
un dhe mot kimineli, ktu sonte tu e kall
boj freestyle njeher rradh
po ktu n'studio me kta djemt, jam tu e kall
me t'vertet, kriminelin pyte vet
ai po t'del perball dhe, ti do po ja nget
pse s'ta man shoku...


Ky tekst u dërgua nga Otr   shkodrani   fkekaj93   kleand
Më Shumë Këngë Nga Krimineli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet