Më mbaj mend (për 1 muaj)


Krimineli - Para Gjykates

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Para Gjykates".
3. Video është e këngës "Para Gjykates", por nuk këndohet nga Krimineli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Krimineli - Para Gjykates  (Feat. Bessi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Rrugt E Zeza"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Bessi

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00yo this life is so fuck top u knw i got a dream i need 2 go somewhere 2 see some places CRIMINAL MIND...

Paraburgimi Durres e pash 1 anderr mram mdoli gjumi tu u perdjers sikur mkishin fut en burg e shokt e mi rrishin tu qesh u cova fshiva djerst prita diten per me dal sa e pash 1 rreze diellit thash erdh koha per me dal ushtari del per dere si me ken sot dita e funit policia vjen te dera me sirena thot mos luni pysin ku ke ken ket filanin a pe njeh me thon per ne nuk ka renci po don me dit pse mfusin n1 biruc e po rrin tu u sjell verdall
oficeri te sporteli thot erdhen per me tmarr
po MONDIT nuk i plas se t'thash hajde dalim nisna bashk per gjykat skam nevoj per avokat'in deshmitarin kape bjere thirre para meje qat'her
shifna sy m'sy per ty kam 1 vrejtje ja shkeli njanin sy me tregu ca ke me hek tjap thjesht 1 betej t'nxeht fuck ke me dek.

REf

Ky sen eshte i dedikum/
Per ata qe Jan si une/
Per ata qe rrine ne Terr/
Se per ta nuk ka me gjume/
Une i them ti mbylli syte/
Kujto kohet e tua/
Mos ta nin ty per kerkon/
Se Te Tane Ty Tkane Harrua/

Po shokt ku na meten pse treten kaq leht
1 grup ku rrishim bashk dit e nat tu harzhu lek
e tash kam ra n'menime e pazdite vin n'takime
vite plaku me ushqime bashk me te nja 100 idhnime po prap munohem me i dhan kurajo vetes se intrigat vin permas cdo cast e ma eger
jam ka rri n1 ven spo shoh sen vetem driten e hanes edhe lemza kur em merr kujtoj ftyren e NANES jam ka rri nterr jetoj nferr si per dit se jeta e mushun nsherr vjen e tmerr pa e prit se jeta asht e shtir me jetu ne nji bir sa vjet e shokt e tu i ke ka pin birr menojn se ke dek pse ke met n1 ven ku as dera nuk po t'hapet buka kur po t'vjen prap nuk po t'hahet e di mire shoku jem se e kam jetu at jet se as gjumi nuk po tmerr prej merzis qe ke.

REf 2x

Ky sen eshte i dedikum/
Per ata qe Jan si une/
Per ata qe rrine ne Terr/
Se per ta nuk ka me gjume/
Une i them ti mbylli syte/
Kujto kohet e tua/
Mos ta nin ty per kerkon/
Se Te Tane Ty Tkane Harrua/

Dal para gjykats tash dhe 1 her po menoj se ca me than po fjalt nuk kan vler prokurori cohet nkam thot mos e leni t'lir avokati kundershton kerkon gjykim tlir

REf 2x

Ky sen eshte i dedikum/
Per ata qe Jan si une/
Per ata qe rrine ne Terr/
Se per ta nuk ka me gjume/
Une i them ti mbylli syte/
Kujto kohet e tua/
Mos ta nin ty per kerkon/
Se Te Tane Ty Tkane Harrua/


Ky tekst u dërgua nga Mc Joint
Më Shumë Këngë Nga Krimineli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet