TEKSTESHQIP

Kripmjaltezat
Teleakuarium
Lyrics
(Feat. Bonald Perkola & Ajselda Xhaxhaj)

Hej baby a te pelqen te behesh vip?
Uh po!
Atehere caje televizorin,filloje me nje videoklip
3 2 1 xhirim!Ekrani!Buzeqesh!Ekrani!Come on girl!
Te ndjej ty oh sa here qe hm! me ngacmon
Te ndjej ne krahe oh ne kembe, oh si me dikton
Se nga me vjen ,me gjen(e lindur per ekran)ketu atje
Dhe nuk me le te fle (ma hoqi trurin)cfare dreqin ke
He si dukem?—Me mire se Britney Spears
Po tani?—E nxore Madonen ne pension!
Prane vetes tende, ti do qe te me mbash
Po m’u afrove dhe pak, une do bertas
Dhe po u ktheve prape do ti them mamase
O mushk-mushkonje e ndyre une do te vras
REF
Teleakuarium ti je nje cudi
Brenda jam peshk e jashte jam njeri
Jeten ti ma ben si nje videoklip
100 dyer na hap,e nuk dime ku te hyme
Tele a-a-akuarium
Perfekt! Eurovizion! Ekraniiiii!
Degjo Pavarotin tani!
Three two one action!
Mbushem me aromen tende sa zgjohem ne mengjes
Edhe kur mbyll dritaren ne krevat me ndjek
Te mbaj brenda ne gjoks,si s’me le njehere
Jo vetem sot por dimer dhe pranvere
Sa dal ne bulevard ti rri edhe me pret
Parfumin tend ka marre cdo mashkull ne qytet
As lume ,as pellg o Lane
O Lane cfare dreqin je
Edhe sa vjet do bredhesh ne kete qytet
Ma bere mishin kokerr!
REF
Teleakuarium ti je nje cudi
Brenda jam peshk dhe jashte jam njeri
jeten ti ma ben si nje videoklip
100 dyer na hap,e nuk dime ku te hyme
Tele a-a- akuarium.
Ekrani! (o mami dua te dal edhe une ne televizor
Ma jep mi pultin ketu .—Po cfare te keqe ka?)
Ekrani. Come on ,come on .come on girl
Raundi I fundit ,casti vendimtar
Ajsi e vendosur per fitore!
Na nje te majte per Zhaden qe na solle
Ja nje ne stomak per Diegon qe e hodhe
Nje ballore hu! per leket e telefonit
Se motra me komshien per ty blla-blla s’pushonin
Ti moj e pabese na prish gjumin e nates
Bredh shpi me shpi edhe ne pisk te vapes
Na dhe nje per mamin qe e mbyt xhelozia
Kur ne enderr babi thote “Po vjen gruaja Maria”
Na na na aaaaa
Je shpifarake ,Je dredharake
Mamin dhe babin, ne sherr I fute
Na sjell verdalle 700 seri
Telenovele -Do akoma?
Prej teje gjysma e klases ka emrin tim PALOMA
Telenovele! ja dhe nje ,ja dhe nje ,ja dhe nje
(Telenovela e vitit ,episode pa fund
Dashuri ,intrige,urrejtje ,xhelozi)
REF
Teleakuarium ti je nje cudi
Brenda jam peshk dhe jashte jam njeri
Jeten ti ma ben si nje videoklip
100 dyer na hap,e nuk dime ku te hyme
Tele a-a- akuarium
uf f f cfare endrre kam pare
po ke fjet gjithe naten me televizor hap mi