Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Kristi Popa - Ajo Çfarë Ndjej  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/12/2015

2015-12-26T21:28:45

Muzika:

Kristi Popa

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Festivali i 54-të në RTSH
Një ditë orajen që është djali im pyeti për emrin “a ka ndonjë kuptim”?
I’a kam spjeguar dhe shpesh ma kujton emri im o babi është një konstelacion
Në emrin tënd është jeta edhe dashuria që gjithë njerëzit bashkon si një konstelacion
Prandaj o biri im ti sot e mban këtë emër që të mos ndjehesh i vetëm
që të mos ndjehesh i vetëm ndaj besoj

atje lart ka miljona jeteë që jetojnë e ekzistojnë kështu si ne
atje ka të rritur e fëmijë ndoshta janë si unë e ti
do të vijë dhe ajo ditë që në do i takojmë
do të vijë dhe ajo ditë që ne do i takojmë

O biri im ndoshta mund të thonë se nuk ka jetë tjetër si në tokën tonë
por unë besoj besoj me të vërtetë se si kjo jeta jonë nuk është e vetmja jetë jo jo jo
se ska mundësi që vetëm ne ta kemi jetën dhe yjet të dënohem kështu në vetmi
se ska mundësi që vetëm ne ta duam jetën e frikshme të jetosh i vetëm pa njeri
mjafton të shohësh qiellin dhe të hapësh mendjen nuk duhet asnjë teleskop për ta pranuar
që ne nuk jemi më vetëm që ne nuk jemi më vetëm ndaj besoj

atje lart ka miljona jetë që jetojnë e ekzistojnë kështu si ne
atje ka të rritur e fëmijë ndoshta janë si unë e ti
do të vijë dhe ajo ditë që në do i takojmë
do të vijë dhe ajo ditë që ne do i takojmë


Më Shumë Këngë Nga Kristi Popa:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet