Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kurt Lika - Lulja E Kurbinit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Oooo Kush ka dal
Kush ka dal te kroji bardh
Vjen ni vasha vjen ni djal
Merr ni lule kput ni flet
Thuj marakunn qe ke njet
Ndalu pak aty nen kru
Oo se vjen zana me pushu

Ref.:
O moj lulja e Kurbinit
Mos me ik
Mos me ik pash drit e synit
Mi thuj ti
Mi thuj zanes se kush jam
Ooo jam kurbinas kapedan

Kush ka dal
Kush dal te mali bardh
Ja ka than bjeshka nji fjal
Ndalu pak nen hije tblinit
Se vijn vashat e Kurbinit
Mbushet mali plot me sheg
Oooo knojn bilbilat deg me deg

Ref.:
O moj lulja e Kurbinit
Mos me ik
Mos me ik pash drit e synit
Mi thuj ti
Mi thuj zanes se kush jam
Ooo jam kurbinas kapedan

Ky tekst u dërgua nga LisaRenditja: Top 200
Publikimi: 18/02/2011


Kurt Lika - Lulja E Kurbinit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja E Kurbinit".
3. Video është e këngës "Lulja E Kurbinit", por nuk këndohet nga Kurt Lika.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kurt Lika:


Komente 0