Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Kusha - Qellimi Esht Jeta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/06/2008

2008-06-05T17:47:59Nje her lind sot jetojm/ e neser vdesim/
shokt ca i kisha atje po na presin/
per mes lindjes e vdekjes/ osht ni periudh/
dostat ca i kom/ kur skom me i hudh/
histori dhimbshme/ e ksaj jetes/
mos u bon njeri renc/ po bonu i t'vertetes/
mos dallimi t'keqes/ mos dallimi t'mires/
po kalojm nje shekull/shekullin e veshtires/
drita e eresira/dyjat sjan nisoj/
jom i vetmi "kusha"/qe rrug t'mir po te coj/
mere parasyve/ vec ket kohen ton/
per tkalu mir/esht shum teper ron/
me dhimbje e percejelli/nje djalosh narkoman/
vet me veti thom/ aj nuk osht taman/
isht hera e par/ qe provoji flliqesir/
aspak se kuptonte/ se sosht tu bo mir/
refren:
mos shpejto ta rish qellim/qellim osht jeta/
puna jot osht/qe ti te jesh e verteta/
lene at flliqsir/se nuk hic mir/
se ne ket jet t'fshtir/ hic sje i lir/
versi 2
tani me/ osht shum teper von/
per ta lon drogen osht shum ron/
droga esht e leht se sa e merr era/
mos bon tash/ca bone herave tjera/
rrugen e drejt shko/dhe kur mos gabo/
un t'thom per t'mir/ti vec mu m'go/
mos m'keqkupto ngoje dikush qe thot mir/
mos e ngo at qe thot/"haj pije ni bir"/
jetoje jeten/se nuk lind 2 her/
bone jeten sick/ mos e bon fer/


Ky tekst u dërgua nga Besi
Më Shumë Këngë Nga Kusha (Kushtrim Kelani):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet