Më mbaj mend (për 1 muaj)

L-Patriot - Red & Black (Feat. Dredha)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


L-Patriot
..................................................
Red and black kto ngjyra jan tonat
Tonat me kto ngjyra krenona
Red and black i takon shqiponja
Shqiponja gjithmon nzemra tona
Hey une jom shqiptar shqipe krenar
Patriot prej dites t'par
Qe kom nis me dit me qit diqka ndrit
Jom kon i pshtjellt n'flamur kur i kom qel syt
E kur u rrita veq probleme prita
Shqipet red and black zdin qa osht frika
Tu u sill territ gjamat qel kerrit
Me maska t'zeza ult mas shoferit
Rrugve t'qytetit shqipet mas veti
Qasi pidha same mat fort se hekri
Qe i rriti djepi e jo dost hotelat
Qe u ushqyn n'rrug e jo ushqim t'marketav
..................................................

Ref:2x L-Patriot
..................................................
Une ti aj red and black for live
Per red and black jetoj
Per red and black boj fight
Per red and black hi n'mic shperthej si kamikaz
Per red and black vras mos i ha si kanibal
..................................................

Dredha
..................................................
Per red and black i shti durt n'flak
Me ket mentalitet jom rrit e ko mu plak
Per red and black qov n'kom kallxo rrespekt
Per red and black gjith e maj ka 1 fishek
100 vjet shtet e qe ku jena sot
E meritojm ket vend e din i madhi zot
Edhe do shok qe i kom pas perpara
E din edhe ata qe shqiptart fitojn gara
Luftojn fitojn lufta tpergjakta
Neper kejt boten mun na gjon mather fakkaaa
Tshperndam secili don me kallxu qka ka
Shqiponjen me veti shqipe shqiptar
Krenar deri n'dhe nuk ka gajle kush je
Shqipe me dy krena per jet
Kto ngjyra kuq e zi po kallxojn bardh e zi
Pe kallxojn trimnin e shqiptarit
..................................................

Ref:2x L-Patriot
..................................................
Une ti aj red and black for live
Per red and black jetoj
Per red and black boj fight
Per red and black hi n'mic shperthej si kamikaz
Per red and black vras mos i ha si kanibal
..................................................


Ky tekst u dërgua nga  GazmendL-Patriot
Featuring: Dredha
Publikimi: 29/12/2012


L-Patriot - Red & Black
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Red & Black".
3. Video është e këngës "Red & Black", por nuk këndohet nga L-Patriot.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga L-Patriot:


Komente 0