Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi - Mos Me Le  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Jam Keq"

Këngë e albumit:

"Me Ndjenja Mos Luj"

Këngë e albumit:

"Tash Je Pishmane"

Komente

Asnjë Koment

14/07/2012

2012-07-14T15:52:52+00:00Me erdhe si nje fllad qe naten fryn
Si debora ne mes te Pranveres
Hyre ti atje ku sshkoi njeri
Me te shtrenjten dashuri
Vuaj shum por veten se tradhtoi
Ah mu than lotet mua pa e kuptuar
Ai qe te ndjen edhe te don
Pran nje zemre duhet te qendroi

Mos me le ne mes te detit
Mos me le se dallga qe po me rremben
Jo nuk e di kur do te me nxjerr
Mos me le ne mes te rruges
Vetem ti ti mos me le
Se sdi ku tshkoi ti do te vish
Do t'me kerkosh...

E kujtoi kur pran me kishe ti
Ato net te tëra rrinim zgjuar
un tani po rri dhe po mendoi
Me kte zemer te tradhtuar
Oh vuaj shum por veten se tradhtoi
Ah mu than lotet mua pa e kuptuar
Ai qe te ndjen edhe te don
Pran nje zemre duhet te qendroj

Ref:...


Ky tekst u dërgua nga Ermira
Më Shumë Këngë Nga Labinot Tahiri (Labi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet