Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi - Xhamadani Vija Vija  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Këngë e albumit:

"Tash Je Pishmane"

Komente

Asnjë Koment

14/07/2012

2012-07-14T17:19:20+00:00Kam nji lot m'pikon si ar
se me shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
për liri kenges ja mora
e kur malet mi mloj bora
për UQK kenges ja mora

Xhamadani vija vija
Është Kosova, është Shqipëria
Rreh si zemër qiftelija
Sa e madhe është Shqiptaria

Është një qiell qe na bashkon
është një troll qe na burrnon
është një gjuh qe flasim tanë
dhe një toke qe e thërrasim nane
është një gjuh qe flasim tanë
dhe një toke qe e thërrasim nane

Xhamadani vija vija
Është Kosova ooo është Shqipëria
Rreh si zemër qiftelija
Sa e madhe është Shqiptaria


Ky tekst u dërgua nga  petritOTR
Më Shumë Këngë Nga Labinot Tahiri (Labi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet