Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laorjan Ejlli - Fukara Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fukara" kënduar nga Laorjan Ejlli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Safet Rizaj - Fukara

Jam i vetmum në kët jetë;
Në mes t’rrugës vet kam mbet;
e Ma thanë mua nji fjalë;
S’di nga zemra si ju ka dalë...0

Më thanë fukara e i mjerë;
Mos trokit më në derë;
Fjalët e tyre më përlotën;
M’u duk se po e mbaj botën;
Fjalët e tyre më mërzitën;
A thu tjetër fjalë nuk dijtën;

(Refren)
Nuk është fukara veç ai;
Që s’ka ar dhe argjend;
Por fukara është ai;
Që tek Zoti nuk ka vend;

Sa sofra n’kët botë?
S’kanë gjë për t’shtruar;
E sa të tjerë pasurin?
Kot e kanë harxhuar;

Mos më thoni fukara
Mos më thoni i mjerë
Edhe për mua një ditë
Do të ketë Pranverë!

Më bën o Zot të pasur;
Në zemrën që mbaj;
Me zemër të varfër;
Vehten do t’a qaj;

Nurie Myftari - Fukara

Jam i vetmum në kët jetë;
Në mes t’rrugës vet kam mbet;
e Ma thanë mua nji fjalë;
S’di nga zemra si ju ka dalë...0

Më thanë fukara e i mjerë;
Mos trokit më në derë;
Fjalët e tyre më përlotën;
M’u duk se po e mbaj botën;
Fjalët e tyre më mërzitën;
A thu tjetër fjalë nuk dijtën;

(Refren)
Nuk është fukara veç ai;
Që s’ka ar dhe argjend;
Por fukara është ai;
Që tek Zoti nuk ka vend;

Sa sofra n’kët botë?
S’kanë gjë për t’shtruar;
E sa të tjerë pasurin?
Kot e kanë harxhuar;

Mos më thoni fukara
Mos më thoni i mjerë
Edhe për mua një ditë
Do të ketë Pranverë!

Më bën o Zot të pasur;
Në zemrën që mbaj;
Me zemër të varfër;
Vehten do t’a qaj;

Simple-x - Fukara

BIG BLOW.
1. Ki me dal n rug me lyp pi 7 tej n'12,
2. per me fitu pak mi knaq t'familjes kejt.
3. Vdesish per barna sun shkon n'barnatore,
4. me tesha t'kqija dalish i kapish fmit per dore.
5. Ki mu rras borgj tej n'fyt,
6. ski me pas me ja kthy 1 dit t'vin me t'myt.
7. TIME IS MONEY qekjo osht shum e veret,
8. skom nevoj me thon ma shum se 1 her se e din kejt.
9. T'shkatrrohet jeta tu menu se 1 dit bohet mir,
10. Po tej kur t'vjen ajo dita ki me pas shum fshtir.
11. Qeshtu osht jeta kur ski pare,
12. munohesh me myt njerin veq mi marr cigare.
13. Me shti t'kallne n'goj me hek merzin,
14. osht shum e veret edhe pse osht qeky rresht rim.
15. Ki mi ju lut per dit ZOTIT,
16. ski shpi rrish jasht ballafaqohesh me nddrimin e motit.

REF.

KUSH OSHT NJERI FUKARA
M''VJEN SHUM GJYNA
JO QI PER NAJ SEN
AMA VEQ PSE ME JETU LUX SKA

SIMPLE-X.

17. Nase je njeri papasun fukara,
18. je 1 sen qe kurgjo ska.
19. Edhe me marr pak ski qka me bo,
20. se ka shum per mu dhon ka ven shum per to.
21. Nase ski hiq je n'mjerim t'skajshem,
22. kur t bojn naj sen ta lon ty se,
23. ski mi pagu me dal i pafajshem.
24. AHA ski qa me bo me kejt senet pajtohesh,
25. veq pse ski edhe pi t'kqive harrohesh.
26. Mu kon i papasen osht puna shum keq,
27. kejt jeta bajat ki me jetu si dreq.
28. T'lypin fmit mesish me gishta n'goj,
29. papasunija osht e keqe nuk osht loj.
30. ski me mbijetu edhe nase shum ki provoj.
31. Pi zorit ki mi ja zgat doren qdo kujt,
32. se mu kon i pasun sja rrasish kerkujt.

REF.

KUSH OSHT NJERI FUKARA
M''VJEN SHUM GJYNA
JO QI PER NAJ SEN
AMA VEQ PSE ME JETU LUX SKA

33. Pi kujtimeve t'shumta nuk t bjen n'men as 1 rrugdalje,
34. Se per mu bo dikushi duhet me pas veq pare.
35. Mi hi punes kadal dale,
36. me qit naper qytet per pun shpallje,
37. edhe 1 her nuk osht rren as nuk osht hajgare.

REF.

KUSH OSHT NJERI FUKARA
M''VJEN SHUM GJYNA
JO QI PER NAJ SEN
AMA VEQ PSE ME JETU LUX SKA

WARNING:

HARRONE QET KONG SE UNE NUK BOJ KONG ME KURVA T´SHKUPIT SI BIG BLOW OSE TASH PSYCHO DEADLY
SE PO VJEDH TEXTE T´HUJA E I THOT VETIT RAPPER SE KUM DIT
QE KA ME DAL QESHTU NEYSE PSYCHO PUSSY SHKO N RRS

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 14/10/2018
Festivali: Kënga Magjike 2018
Muzika: Enis Mullaj
Teksti: Sokol Marsi
Orkestrimi: Enis MullajKomente mbi këtë këngëLaorjan Ejlli - Fukara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fukara".
3. Video është e këngës "Fukara", por nuk këndohet nga Laorjan Ejlli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.