Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lauresa Çerkezi - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Oo kur erdh djali prej gurbetit
nanen te dera e gjeti.
Oo tu e kqyr deren e sokakut
gjum skish ba prej marakut

x2(Refren)
po qysh je moj nan
qqka ke qe po kjaan
kilometra humba
me pa nurin ton

Oo kur erdh djali prej gurbetit
baben nsokak e gjeti
oo ftyra e tij veq po shkelqen
pe kqyr djalin ka po vjen

x2(Refren)
po qysh je mor bab
pot sho qe u knaqe
at dit kur mpercolle
tkam lan me lot nfaqe

Oo kur erdh djali prej gurbetit
Nusen n’dritare e gjeti
Oo dit per dit tuj prit n’xham
mos po vjen burri per Bajram

x2(Refren)
po qysh je moj nuse
a tka lodh merzia
per mu a tmur malli
a nau kan rrit thmija


Ky tekst u dërgua nga  Lauresa1234Lauresa Qerkezi
Publikimi: 18/06/2022
Produksioni: Shpeta Sound


Lauresa Çerkezi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Lauresa Çerkezi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lauresa Qerkezi:


Komente 0