A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ledina Çelo

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2107
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Gjermani 
  • Age:
  • 42
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Ledina Çelo is a very famous singer of Pop & Easy Listening music. Ledina Çelo është një këngëtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" për kanto dhe më pas shkollën e lartë. Ka marrë pjesë në disa konkurse dhe sfilata mode, në Shqipëri dhe jashtë shtetit. Ledina ka realizuar disa videoklipe ka qënë edhe prezantuese e festivaleve. Sot ajo është e martuar në Gjermani me ish-kampionin e kickbox-it Naim Kabashi. Në Dhjetor 1991, Ledina Çelo, Pirro Duka & Anila Qafoku marrin pjesë në Fe...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Finalist)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Miss Bukuria


» Add A Song »

Te Ndjej Te Huaj
Fal
Vagabond Nga Dashuria
Can You Touch Me Baby
Me Ndez
Jetoni Jetën
Dangerous


Translations (3)


Related Artists:

Rozana Radi

Elsa Lila

Anjeza Branka

Aurela Gaçe

Silva Gunbardhi

Bleona Qereti

Artiola Toska

Soni Malaj

Ganimete Abazi (Ganja)

Zanfina


Tags: Ledina Çelo, Eurovision, Ledina Qelo, Ledina Celo

Add an e-Card




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019