Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lek Dedvukaj - Jam Si Zogu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Lumi unë çik' për ty
Kur më qesh me ata sy
E kur më flet me t'amblën gojë
Pa të puth, mo s'mund duroj
S'Mund t'duroj pa të përqafuar
O me plas o me tu afruar

Ref:
Jam si zogu i vetëm në shkretin'
... nuk po dii
Vetëm ti mundesh me më gëzu mua
Hajde falmi buzët tua (x2)

Lum' e lum' që të takova
Dhe askurrë nuk u pendova
S'më tha mendja ndryshe nojherë
Ma ke ba dimrin pranverë
T'këndoj ty i këndoj bukuris'
Kështu janë vajzat e mal'sis

Ref:
Jam si zogu i vetëm në shkretin'
... nuk po dii
Vetëm ti mundesh me më gëzu mua
Hajde falmi buzët tua


Ky tekst u dërgua nga Redi





Lek Dedvukaj - Jam Si Zogu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jam Si Zogu".
3. Video është e këngës "Jam Si Zogu", por nuk këndohet nga Lek Dedvukaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lekë Dedvukaj:


Komente 0