Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - S'di Te Lutem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Sahara Dhe Kaperrolle (Album I Dyfishte)"

Këngë e albumit:

"Kaperolle"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00Ne mengjeze, qe nuk kthehem
do vrapoj ne pafundesi
ta shijoj, rinine e bukur
gjer ne dehjen, pa kufi

Flokun tim, ta marri era
midis njerzve, kur vrapoj
kush s'me do, te hapi udhen
e di vet, te dashuroj.

S'di te lutem, s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii (2X)

Neper mbremje, plot me drita
une do shkoj, ku me pelqen
ta shijoj, rinine e jetes
se dy her, ajo nuk vjen

Eshte e imja dita e nata
pa zemrime xhelozi
ta shijoj rinin e bukur
gjer ne dehjen pa kufi

S'di te lutem, s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii (2X)

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo

S'di te lutem, s'di te lutem
s'di te shtirem, jo jo s'di te shtirem
djem te bukur, djem te eger
Me shikojne me pabesiiii


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet