Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Mos Me Thuaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Mos më thuaj se ke ikur
I zemruar, i merzitur
Mos më thuaj ke vrapuar
Por prej detit të trazuar

Erë mali
Më ke mua
Unë jam lulja përmbi krua ??
Valë deti
Më ke mua
Por trazimin nuk e dua

Refreni:
Unë e di se ti më do
Për një fjalë mos m'u zemro
Mos i shto zemrës merak
Se meraku të bën plak
(x2)

Mos më thuaj se ke humbur
E vetmuar s'jam e lumtur
Mos më thuaj se harrimi
Të ka thirrur nga largimi

Fjalë loti më ke mua
Mos më tret nga sytë e tua
Këngë malli më ke mua
Por harrimin nuk e dua

Refreni:
Unë e di se ti më do
Për një fjalë mos m'u zemro
Mos i shto zemrës merak
Se meraku të bën plak
(x2)

Mos i shto zemrës merak
Se meraku të bën plak
Të bën plak


Ky tekst u dërgua nga  TinskiLeonora Jakupi
Publikimi: 31/12/2000
Muzika: Edmond Zhulali
Teksti: Gjokë Beci
Orkestrimi: Edmond Zhulali


Leonora Jakupi - Mos Me Thuaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Thuaj".
3. Video është e këngës "Mos Me Thuaj", por nuk këndohet nga Leonora Jakupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:


Komente 0