Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Leonora Jakupi - S'ta Lë Kosovën  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Pjesëmarrëse në

Festivali i 37-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1998

1998-11-30T23:00:00+00:00Ç'ke moj zemër që lëngon?
Ç'ke o shpirti im?
Çfarë ke?
Pse më mundon?

Një dhimbje, dhe gjakun
dhe urrejtjen shekullore
që unë kam në shpirt

Rrjedh ujëvara nëpër tokë
plot me gjakun tonë të ngrohtë shkon mbi Kosovë
Pranvera, lulëkuqe gjaku çel sot nëpër male
Flamur në flakë!

S'ta fal ty lotin e fëmijëve, gjakatar
S'ta fal ty gjakun e këtij dheu legjendar
S'ta le Kosovën, s'ta le zemrën tonë
Është ëndrra që na zgjon

Dhe shpirti i babës që më vrave, gjakatar
jeton tek unë në Drenicën, djep e varr
Mbi varre gjaku që rrjedh mbi Kosovë
Shkon drejt lirisë gjithmonë


Ky tekst u dërgua nga erzana
Më Shumë Këngë Nga Leonora Jakupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet