Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lil G - Pa Ty (Feat. Boy T)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  16

LIL G
1 U be koh qe ke ikur
2 dhe se di as se ku je
3 te kujtoj sa her qe ndjej
4 aromen tende qe pas e le
5 dhe kthehem pas ne kujtime
6 ne nje tjeter dimension
7 ne planetin dashuri
8 at her te kohes ton
9 sa shpejt iknin ato dit
10 kur pran meje ishe ti
11 tani oret duken vite
12 qe kalon me veshtirsi
13 me premtoje dashuri
14 me zemer me pasterti
15 kur te pysja sa me doje
16 mthoje der npafundesi
17 edhe un shum te kam dash
18 sa as fjalet smjaftonin
19 po vec rahjet e zemres time
20 dashurin time ta tregonin
21 dashuri qe fund ska pas
22 dhe qe ti e adhuroje
23 shum ilumtur isha
24 kur pran meje ti qendroje
25 ike larg prej meje
26 e tani na ndan largesia
27 i fort vertet un jam
28 por po me mbyt vetmia
29 te te haroj nuk mundem
30 se shum veshtir e kam
31 akoma nuk me besohet
32 qe pa ty sonte une jam

BOY T
ref 2x-Prej dites Qe u ndam
Mendoj per ne te dy
Kurr nuk pata gjum
vetem lot ne kta dy sy
un jam aty me ty
kudo qe ti te jesh
nese kthehesh perseri
ti e din ku te me gjesh ..

BOY T
1 netet nuk jan me njesoj
2 sic ishin ateher
3 edhe ylli me i madh
4tani duket si i vyer
5 hena nuk ndricon
6 qe ateher kur ike ti
7 erresira mbizoteron
8 po me mbyt dhe kjo vetmi
9 edhe i ftohti nuk mungon
10 e spo gjej pika ngrohtesie
11 po perpiqem te humbas
12 ne kujtime dashuri
13 qe jan i vetmi ngushellim
14 ne kto net pa mbarim
15 vec aty se ndjej vetmin
16 e afroj dhe largesin
17 por kujtimet nderpriten
18 dhe kthehem ne realitet
19 perseri un behem shok
20 me vetmin qe po me vret
21 dhe afrohem pran dritares
22 pertej rruges nis veshtroj
23 e di qe sje duke ardh
24 po prap se prap te kerkoj
25 e nga qielli coj un syt
26 dhe pyes veten se ku je
27 a mendon ndonjeher per mu
28 a ne kujtime ti me le
29 dhe kur ylli e shikoj
30 nis deshiren atij ti shpre
31 qe e lumtur ti te jesh
32 dhe pse me mua me nuk je

BOY T
ref 2x-Prej dites Qe u ndam
Mendoj per ne te dy
Kurr nuk pata gjum
vetem lot ne kta dy sy
un jam aty me ty
kudo qe ti te jesh
nese kthehesh perseri
ti e din ku te me gjesh ..

LIL G
1 mesi nates ka kaluar
2 mendja tek ti po me rri
3 foton tende maj ne duar
4 e shikoj me nostalgji
5 dhe me duart qe me dridhen
6 fort ate e shtrengoj
7 malli shum me ka marr
8 dhe njeher te te shikoj
9 te te ndjej afer vetes
eshte ajo qe deshiroj
dua te di arsyen pse?
kete ferr po perjetoj
nxitove me hyre nzemer
e aty qendron prap sot
e andej smund te largohesh
se nuk te harroj dot
vertet koh ka kaluar
dhe mungesen ty ta ndjej
plaget akoma sme jan sheruar
por nuk mundem te te urrej
megjithse ti me fale
vec lot dhe hidherime
nuk te them dot lamtumir
se ke qen PRINCESHA IME (3

TEKSTI LANI FT LIL G
MUZIKA BOY T


Ky tekst u dërgua nga  laniseldiLil G
Featuring: Boy T
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/01/2012
Festivali: Top Fest 9


Lil G - Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Ty".
3. Video është e këngës "Pa Ty", por nuk këndohet nga Lil G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lil G:


Komente 0