Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lil Koli
 • Emri i Vërtetë:
 • Sokol Daku
 • Vendlindja:
 • Diber 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk 
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Qershor 1989
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  553
Këndon kryesisht: hip-hop

Lil Koli është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Sokol Daku, I njohur si Lil Koli, ka bere disa bashkpunime me kengetare si per shembull: Noizy, Varrosi, Cilieta, D.U.D.A, Mali-G, Fifi dhe disa kenge solo mjafte te arrira si "Cashmoney", "Tjeter Klas", "Me grupin". Kjo e fundit esht dhe ne top listen e 100 kengeve me te mira. Lil koli njihet per afersine qe ka krijuar me fansat e tij, Perpos talentit qe zoteron. Projekte te reja priten si "Bossman " dhe sigurisht ky do jete ndryshe ashtu sikurse cdo projekt i tij.

Në Maj 2010, Noizy merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Whats Up", në bashkëpunim me Lil Koli.

Më datë 4 Gusht 2014, Noizy publikojnë videoklipin "Take A Picture", në bashkëpunim me Lumi B, Lil Koli, Varrosi & Mc Kresha. Videoklipi u prodhua nga EMF Creative.

Më datë 26 Gusht 2015, Varrosi publikon videoklipin "3pm ( Paulo Maldini 3)", në bashkëpunim me Lil Koli.

Më datë 27 Tetor 2015, Noizy, Varrosi & Lil Koli publikojnë videoklipin "30 Vet". Teksti u shkrua nga Varrosi, Lil Koli, Noizy.

Më datë 22 Dhjetor 2015, Çiljeta publikojnë videoklipin "Big Booty", në bashkëpunim me Lil Koli & Filloreta.

Më datë 29 Prill 2016, Noizy publikon videoklipin "Flight Mode", në bashkëpunim me Lil Koli.

Më datë 21 Dhjetor 2016, Lil Koli publikon videoklipin "Cash Money". Teksti u shkrua nga vetë Lil Koli.

Më datë 1 Prill 2017, Lil Koli publikon videoklipin "Me Grupin".

Më datë 29 Maj 2017, Lil Koli publikon videoklipin "Tjeter Klas". Teksti u shkrua nga vetë Lil Koli.

Më datë 14 Tetor 2018, Noizy & Lil Koli publikojnë videoklipin "Boss Man". Teksti u shkrua nga vetë Noizy & Lil Koli.

Më datë 28 Korrik 2020, Lil Koli publikon videoklipin "Past", në bashkëpunim me S3Vin.

Më datë 16 Korrik 2021, Noizy, Varrosi & Lil Koli publikojnë videoklipin "Te Lagja".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  silvadaku  

Komente

14

Anëtar i labelit

O.T.R.

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 14