TEKSTESHQIP

Lil Koli
Jena Kallabllak
Lyrics
(Feat. Mali-g)

LIL KOLI
hej zemer u bo nje kohe gjate qe sjemi pa... mblidhi motrat hajde afer ti e din si e kallim na
se jena kallabllak jena rrumbullakbari nqarkullim flak...ska pse me u plak pa nafak
se me prit per kohen ateher vyshken trendafilat
ti e di ku ka vllazni caTY djegen prush mindilat
si tja nisim nperendim e deri kur dielli del nlindje bojm kenaqesi pa pushim po do duket sikur per se dyti ti linde zemer
ska pikepyetje ne zemer se keta e din se kush jena LIL KOLI &MALI-G krejt ter papam dhe tjeter njeri skakeshtu qe coni durt nalt e le fluturon shqiponja .
atmosfera djeget komplet si baruti mrena ne gezhoja
shume vape shum nxeht kur jem bashk shperthejm si etna..termometri bohet copa ceshtu e bojm nxeht na
dhe tjert le tmarin mesim pa pertim ne kete tregim se ni fillim ska mbarim kur ni mbarim ska fillim......

refreni ;
jena kallabllak jena rrumbullak zemer nket nate nuk del njeri pa nafak.......jena kallabllak jena rrumbullak zemer nket nat nuk del njeri pa nafak...jena kallabllak jena rrumbullak zemer nket nat nuk del njeri pa nafak......

MALI-G
Rrumbullak strumbullak kur e prek te kenaq te fala u con cunave qe kurr nuk mkan dasht....mali g i thash neve krejt jena tu u knaq neve e kalojna trash neve fjalt i folna trash..neve i bojm kejt senet me ja pa qejfin lezetit...
rrumbullak kallabllak si gjej funin muhabetit
me kolin jena ul ka fillimi i odes nji djal nga KALISI tjetri nga KALAJA DODES
jena ul prane oxhakut drejt per se drejti me sy tplakut jena bo kallabllak rrumbullak e hekim marakun....afrohu ma ngat moj ciko un e koli femrat ngat...na ra per kismet un e ti te bejm muhabet se un rri e ti vec shef......un te hap shalt e ti bertet.
vertet ti mos ki frik sonte je e jona ikni cuna ju thirr nona se djem e cika po pajtohena.......

refreni:
jena kallabllak jena rrumbullak zemer nket nate nuk del njeri pa nafak.....jena kallabllak jena rrumbullak zemer nket nat nuk del njeri pa nafak.....jena kallabllak jena rrumbullak zemer nket nate nuk del njeri pa nafak.......yeeeeeeeeee mali -g per vipa ........lil kooli

DËRGOI: