A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  105
  • Origin:
  • Kukes 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Mali G is a popular singer of Hip-Hop music. Emri i vertete: Ermal Tereziu Mali-g ka jetuar ne Londer per nje kohe te gjat prej disa vitesh eshte kthyer ne Shqiperi per te jetuar ne vendlindjen e tij ne Kukes. Eshte anetar i grupit OTR dhe konsiderohet si njeri prej kengetareve me te mir te ketij grupi. Në Maj 2010, Noizy & Mali G marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Dridhet Vendi". Më datë 4 Shtator 2011, Mali G publikon videoklipin "S'e Di Cpo Ndodh", në bashkëpunim me Anjeza....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

O.T.R.

(Current label)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

AK

Krimineli

Zero

Rameka

Tidra

Eagleye (Kiameti)

Bohemi

Blazer

Albboy

Doza


Tags: Mali G, Mali.G, Mali-G, Otr, O.T.R.

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019